Jaki sprzęt narciarski jest godny polecenia?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kto uwielbia jeździć na nartach dobrze wie, że sprzęt jest bardzo ważny, aby przede wszystkim jeździć i bezpiecznie, ale także pokonywać własne możliwości. Gdy zaczynamy naszą przygodę z narciarstwem, to powinniśmy przygotować się na zakup sprzętu o wartości około 2000 zł. Możemy wybrać sprzęt nowy prosto ze sklepu Nordica albo też zdecydować się na sprzęt używany.

O czym pamiętać przy zakupie nowego sprzętu narciarskiego?

Musimy pamiętać, że sprzęt narciarski nie jest tani i zawsze, gdy chcemy wybrać odpowiednie narty oraz kask, czy buty to powinniśmy posiadać budżet w przedziale od 2000 do 10 000 zł. Bardziej zaawansowany sprzęt narciarski kosztuje jeszcze więcej, ale jest to już sprzęt dla profesjonalistów.

Początkujące osoby powinny postawić na narty, które będą krótkie, ponieważ wtedy łatwiej jest utrzymać środek ciężkości. W przypadku osób, które dopiero zaczynają naukę jazdy na nartach, dobrze jest wybrać te, które mają około 1 m długości. Wtedy nauka na nartach jest najprostsza i im narta jest krótsza, to tym łatwiej się nią skręca.

Kolejną sprawą przy wyborze sprzętu narciarskiego są wiązania. Większość producentów oferuje własne wiązania do nart, ale tym zawsze powinien zająć się pracownikiem serwisu i to od niego głównie będzie zależeć nasze zdrowie, gdy się przewrócimy. Ważne żeby odpowiednio zapiąć narty, aby nie wypięła się nam żadna podczas jazdy.

Kolejną rzeczą są profesjonalne buty i muszą być one idealnie dobrane, ponieważ w nich będziemy spędzać większość dnia. Jako początkujący powinniśmy wybrać buty miękkie, a w przypadku profesjonalistów warto wybrać te twarde. Buty będą nas kosztować około 500 zł.

Na koniec warto pamiętać o odpowiednich kijkach do nart, których również będziemy cały czas używać. Nie powinny być one ani za długie, ani za krótkie. Kiedy poszukujemy odpowiedniego sklepu ze sprzętem narciarskim, to dobrze jest wybrać sklep internetowy. Jeśli chodzi o sprzęt to możemy polecić sprzęt narciarski marki Nordica to rozwiązanie idealne zarówno dla osób początkujących, ale także zaawansowanych. Marka ta oferuje również narty oraz buty, a także kijki czy też kaski. Będziemy więc mogli dopasować cały sprzęt do własnych potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*