Jakie akcesoria warto mieć do produkcji alkoholu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyrabianie domowego alkoholu może przynieść dużo satysfakcji. Samodzielne pędzenie trunku to jednak odpowiedzialna sprawa i aby wszystko bezpiecznie oraz bez zakłóceń, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Warto zainwestować w produkty wysokiej jakości, ponieważ przy odpowiedniej eksploatacji i konserwacji, są w stanie posłużyć przez wiele lat.

Miedziany destylator

Wykonany z miedzi destylator jest najlepszym możliwym wyborem, gdyż miedź wykazuje właściwości kowalne oraz przewodzące, przez co bardzo ułatwia przewodzenia ciepła w kotle destylacyjnym i chłodzenie w wężownicy. Ponadto, ten pierwiastek skutecznie ogranicza liczbę możliwych zanieczyszczeń oraz utrzymuje słodki smak destylatu. Pamiętajmy, aby po każdej partii produkcyjnej odpowiednio wyczyścić destylator.

Wężyk silikonowy

Wężyk to niepozorna, lecz ważna część wyposażenia. Przez niego płynie trunek, a więc musi być wytrzymały i zrobiony z materiału wysokiej jakości, aby wytrzymał ciśnienie. Silikon to najlepszy wybór, świetnie sprawdzi się podczas każdej destylacji.

Zaprawki do bimbru

Zaprawki to podstawowa część tworzenia zacieru. W ofercie znaleźć można wiele smaków i aromatów, które przechodzą do domowego alkoholu, nadając mu pożądany smak.

Podsumowanie

Domowy alkohol to dla wielu prawdziwy rarytas. Przede wszystkim, dokonując samodzielnej destylacji, decydujemy o składnikach, dodając zaprawki, których smak najbardziej lubimy. Pamiętajmy, że dobry sprzęt to sprawa priorytetowa, która zaważy na jakości i smaku naszego domowego trunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*