Jakie rzeczy dla malucha zabrać ze sobą w pierwszą podróż?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjście na świat pierwszego dziecka, to ogromne wydarzenie w życiu młodych rodziców. Choć przygotowują się na ten dzień co najmniej przez dziewięć miesięcy, trudno czasem przewidzieć wszystkie sytuacje i właściwie muszą się uczyć wszystkiego na bieżąco. Chodzi tutaj oczywiście o wszystkie sprawy dotyczące pielęgnacji, sposobu wychowania, opieki, ale też kompletowania wyposażenia. Tę wiedzę rodzice najczęściej zdobywają od rodziny czy znajomych, którzy mają już własne dzieci. Pomocne wydają się też być blogi parentingowe, portale internetowe czy czasopisma branżowe. Jak zatem przygotować się na pierwszą podróż z maluszkiem. Co koniecznie trzeba ze sobą zabrać?

Pogotowie młodych rodziców

To, co zabieramy w podróż, zależy oczywiście od tego, ile czasu będzie ona trwać. Inaczej spakujemy się na popołudniowy obiad u dziadków, a inaczej na weekendowy wypad nad morze. W obu tych przypadkach będzie oczywiście niezbędny fotelik dopasowany do potrzeb, a przede wszystkim wagi maluszka. W ten sposób zapewniamy mu maksimum bezpieczeństwa. Przykładowe modele można znaleźć tutaj: https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe-dzieciece/l/brand-id:cybex.html.

Jeśli pogoda dopisze, to można też udać się na spacer, a wtedy koniecznie potrzebować będziemy wózka cybex. Niezbędny będzie też wtedy, gdy chcemy maluszka odłożyć do snu lub uśpić go. Za, to gdy wiemy, że podróż będzie trwała kilka dni, to warto się zaopatrzyć w składaną wanienkę, by zapewnić dziecku prawidłową pielęgnację i nie rezygnować z kąpieli, nawet poza domem.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*