Zbiornik na deszczówkę – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest zbiornik na wodę deszczową?

Zbiornik na wodę deszczową to naziemny lub podziemny zbiornik wody. Wyłapuje i przechowuje wodę deszczową z dachów, balkonów i innych miejsc do późniejszego wykorzystania.

Dlaczego miałbym chcieć mieć zbiornik na wodę deszczową?

Zbiorniki na wodę deszczową mogą być używane do zbierania i przechowywania wody pitnej, która jest wolna od substancji chemicznych, które mogą być obecne w wodzie z kranu. Są one również dobre dla środowiska, ponieważ zmniejszają zapotrzebowanie na tamy i zbiorniki, co oznacza mniejszą ilość wody zmarnowanej przez parowanie. Zbiorniki na wodę deszczową mogą być również wykorzystywane do zbierania szarej wody (ze zlewów, pryszniców i wanien) do wykorzystania w ogrodzie lub do mycia samochodów.

Jak zainstalować zbiornik na wodę deszczową?

Instalacja nowego zbiornika na wodę deszczową jest stosunkowo prosta, ale będzie się różnić w zależności od tego, czy instalujemy go wewnątrz czy na zewnątrz domu. Jeśli masz już istniejące instalacje hydrauliczne, to prawdopodobnie trzeba będzie je dostosować do pracy z nowym zbiornikiem. Na przykład, jeśli podłączasz stary wąż wylotowy pralki bezpośrednio do górnej części zbiornika, może być konieczna zmiana jego trasy, tak aby wąż łączył się z rurą spustową.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów tego rozwiązania, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://szambamamut.pl/zbiorniki-na-deszczowke-i-wode-10000l/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*