Jakie wytyczne spełniają opakowania produktów farmaceutycznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opakowania produktów farmaceutycznych muszą spełniać określone przepisy i standardy.

Opakowanie musi być zabezpieczone przed manipulacją, manipulacją i innymi formami nadużycia. Musi być również odporne na działanie dzieci i pomagać w zapobieganiu przypadkowemu połknięciu przez dzieci.

Opakowania produktów farmaceutycznych muszą spełniać określone wymogi i normy:

Zabezpieczone przed manipulacją

Opakowanie musi być zabezpieczone przed manipulacją, tzn. nie powinno być możliwe jego otwarcie przez konsumenta bez pozostawienia widocznych śladów na opakowaniu lub całkowitego jego zerwania. Konsument nie powinien mieć możliwości otwarcia opakowania bez zniszczenia opakowania lub uszkodzenia go w jakiś sposób. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów, które stwarzają ryzyko nieprawidłowego lub niewłaściwego użycia (np. środki odurzające).

Chronienie przed zanieczyszczeniem

Opakowanie musi chronić produkt przed zanieczyszczeniem podczas transportu i przechowywania, np. przez brudne ręce lub przez cząstki kurzu itp. co mogłoby wpłynąć na jego jakość lub bezpieczeństwo (np. tabletki, kapsułki).

Chronienie przed dostępem nieuprawnionych osób

Opakowanie musi chronić konsumentów przed nieuprawnionym dostępem dzieci (np. tabletki, kapsułki, ampułki itp.). Na przykład wszystkie leki przeznaczone głównie do stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia muszą być pakowane w taki sposób, aby nie mogły być otwarte przez małe dzieci bez pomocy.

Jeśli szukasz odpowiedniego opakowania, to zobacz stronę: https://aba-poland.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*