Jakiej farby trzeba użyć do powierzchni zbiorników i konstrukcji metalowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie powierzchni wykonanych z metalu jest zadaniem, do którego trzeba się szczególnie przyłożyć. Metal ma bowiem naturalną tendencję do korodowania, jeżeli tylko wystawimy go na działanie wody lub wilgoci. Nie ma możliwości, by choćby mały fragment był pozbawiony lakieru i narażony na niekorzystne warunki środowiskowe. Dlatego też podczas malowania takich powierzchni jak obudowy metalowych zbiorników, albo konstrukcji stalowych, konieczne jest stosowanie specjalnego rodzaju podkładów zabezpieczających oraz farb i lakierów.

Odporna na niekorzystne warunki

Jeżeli w zbiornikach mają być gromadzone substancje spożywcze, mogą one być bardzo mocno narażone na powstanie korozji. Taka sytuacja prowadzi do perforacji zbiornika, ale może wcześniej doprowadzić do zanieczyszczenia cieszy. Dlatego tak ważne jest, by stosować odpowiednie farby spożywcze, takie jak na przykład poniższa: https://farbyrafil.pl/farby-spozywcze-c-29.html. Nadają się do stosowania w obecności wody pitnej, win, soków owocowych i tym podobnych.

Neutralna dla magazynowanych substancji

Gdy wewnątrz zbiornika zgromadzona jest ciecz, która później ma zostać wykorzystana jako produkt spożywczy, nie może absolutnie zostać zanieczyszczona. Stąd konieczność stosowania specjalnych farb, takich jak chociażby przedstawiona powyżej emalia epoksydowa. Są one bezpieczne dla żywności i substancji wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Jednocześnie zapewniają dobrą ochronę powierzchni metalowych, pozwalając na długotrwałe korzystanie z nich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*