Kiedy przydatna jest frezarka?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które nie używają frezarki do paznokci zazwyczaj uważają ją za zbędny gadżet, który prawdziwie potrzebny może być jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. To jednak zmienia się zazwyczaj po pierwszym użyciu. Dobrej jakości frezarka tak bardzo ułatwia codzienną pielęgnację dłoni.

Odpowiedź na problem łamliwych i pękających paznokci

Obcinanie paznokci lub ich piłowanie metalowymi pilnikami zazwyczaj nie robi im większej krzywdy, jeśli są mocne i zdrowe. Niestety spora większość osób boryka się z problemem dość słabej płytki paznokcia, która podrażniana różnymi detergentami zaczyna nieestetycznie się łuszczyć i może łatwo złamać się lub pęknąć. W takim przypadku używanie nożyczek bądź cążków może dodatkowo pogłębiać te uszkodzenia, dlatego lepszym rozwiązaniem jest piłowanie.

Niestety pilniki metalowe również mogą powodować strzępienie się krawędzi paznokcia. Warto używać wtedy delikatnych pilników szklanych, ceramicznych lub papierowych. Ponieważ pielęgnacja z ich użyciem zajmuje dość sporo czasu, frezarka jest idealną odpowiedzią na problem słabej płytki paznokcia, która jednocześnie nie zajmie całego wolnego czasu. Należy pamiętać jednak, aby wybrać odpowiednio delikatne frezy do frezarki, najlepiej kamienne. 

Dla zabieganych

Frezarka jest urządzeniem wielofunkcyjnym, dzięki któremu możemy szybko wykonać wiele różnych zabiegów związanych zarówno z manicure jak i pedicure. Dobierając odpowiednie frezy, można nie tylko piłować krawędź paznokcia, ale również:

– zdejmować z płytki paznokcia żel lub lakier hybrydowy bez użycia acetonu,

– wygładzić płytkę paznokcia,

– usuwać zrogowaciałe skórki,

– opracować skórę pięt i zrogowacenia na podeszwach stóp,

– usuwać skórki narastające na płytkę paznokcia.

Używając do wszystkich tych czynności jednego urządzenia, jesteśmy w stanie wykonać je dużo szybciej, niż w przypadku konieczności ciągłych wymian sprzętu. Ponadto nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że każdy z tych zabiegów wykonany „ręcznie” zajmuje dużo więcej czasu, wcale nie zapewniając przy tym lepszych efektów. 

Dla wszystkich osób, które chcą w odpowiedni sposób zadbać o swoje paznokcie, tak, by zawsze wyglądały na zdrowe i eleganckie, frezarka może okazać się urządzeniem, z którym już nigdy nie będą chciały się rozstawać. Dzięki temu niewielkiemu akcesorium zaoszczędzić można mnóstwo czasu, a manicure i pedicure staną się przyjemnością. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*