Dobra kamera to nie wszystko, co powinien mieć kamerzysta na weselu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotografowie i kamerzyści pracujący na weselach prześcigają się w ofertach, aby móc jak najlepiej zadowolić swoich klientów. Po wykonanym zleceniu często okazuje się jednak, że nie wszystkie ujęcia spełniały ich oczekiwania. Powody nieudane efektu końcowego mogą być różne, ale najczęściej jest to przeświadczenie, że do filmowania wystarczy jedynie dobra kamera HD będąca jest już raczej standardem. Tymczasem kamerzysta na weselu, chcąc nagrywać dobrej jakości filmy, powinien wyposażyć się w kilka dodatkowych urządzeń i gadżetów.

Wyposażenie kamerzysty weselnego

Oczywiste jest, że wszystkie ujęcia powinny być jak najbardziej stabilne. Na niepoprawnie zarejestrowanym materiale może pojawiać się rozmazany obraz, który porusza się wraz z kamerzystą. Dlatego też kamerzysta powinien posiadać statyw naziemny, pozwalający na uchwycenie ciekawych momentów z jednej pozycji, jak i statyw ręczny, czyli stabilizator, dzięki któremu będzie on mógł nagrywać w ruchu z gwarancją idealnych ujęć. Głos w materiale powinien być zrozumiały i słyszalny. Stwarza to potrzebę zaopatrzenia się w dodatkowy sprzęt odbierający i nagrywający dźwięk, a więc mikrofon. Aby filmy były jeszcze kamerzysta musi zadbać o odpowiednie światło. W związku z tym nie może zapomnieć o urządzeniach do naświetlania.

W dobie współczesnej technologii niezwykle przydatnym wyposażeniem może okazać się także dron z kamerą do nagrywania. Dobrym wyborem będą chociażby drony dji. Z racji na możliwość łączenia wielu urządzeń poprzez wifi, co umożliwia sprawną kontrolę kamerzysty nad wszystkimi działaniami, powinien on mieć także wzmacniacz sygnału wifi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*