Indonezja – co warto wiedzieć przed wyjazdem na luksusowe wczasy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Indonezja to jeden z kierunków turystycznych, które w ostatnim czasie cieszą się sporym zainteresowaniem. Turystów przyciągają czyste, piaszczyste plaże, rozłożyste palmy, bogactwo lokalnych obyczajów oraz różnorodna kuchnia. Na indonezyjskie wakacje najlepiej wybrać się poza sezonem – można wówczas uniknąć tłumów, ciesząc się słońcem i egzotycznym krajobrazem.

Czego nie może zabraknąć w turystycznym ekwipunku?

Indonezja to kraj wyjątkowy pod każdym względem. Przeważa tam klimat równikowy wilgotny, bez problemu można więc przewidzieć pogodę. Zasadniczo w Indonezji od kwietnia do października trwa pora sucha, a od listopada do marca – mokra. Nie oznacza to jednak, że wczasy w porze mokrej będą nieudane – wprost przeciwnie, można przeżyć niezapomnianą, egzotyczna przygodę, aczkolwiek należy pamiętać o zabraniu odpowiedniej odzieży, peleryny lub kurtki przeciwdeszczowej.

Oferowane przez organizatorów turystycznych wycieczki do Indonezji różnią się nie tylko programem, ale także standardem, dzięki czemu bez problemu można znaleźć optymalną propozycję. Nurkowanie wśród urzekających pięknem raf koralowych, niezwykłe pasma gór, architektura i zabytki – podczas pobytu w Indonezji nikt nie będzie narzekał na nudę, a jednym problemem może okazać się brak czasu. Pakując walizkę warto więc pomyśleć o wygodnych butach trekkingowych, japonkach lub klapkach, kostiumie kąpielowym, wygodnych szortach i koszulkach. Jeśli w planach jest zwiedzanie świątyń, konieczne jest również posiadanie odzieży zakrywającej ramiona. Przyda się także krem z filtrem, okulary słoneczne, czapka z daszkiem lub letni kapelusz, preparaty przeciwko komarom oraz podręczna apteczka. Niezbędny jest także paszport oraz dobry humor.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*