Kiedy zapisać dziecko na pierwszą wizytę u dentysty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza wizyta u stomatologa to dla każdego dziecka ogromne wyzwanie. Niestety jest ona konieczna, ponieważ stan uzębienia musi zostać dokładnie zweryfikowany pod kątem prawidłowości rozwoju i występowania ewentualnych chorób. Połową sukcesu jest w tym przypadku znalezienie takiego specjalisty, który oprócz odpowiednich kwalifikacji zawodowych ma również doskonały kontakt z małymi pacjentami. Godny polecenia jest m.in. dentysta z Mokotowa, bo wykazuje się sporą dozą empatii i szybko nawiązuje nić porozumienia z maluchami.

Ważny krok w dorosłość

Wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym musi się odbywać przede wszystkim w komfortowych warunkach, gdyż jakikolwiek uraz psychiczny może spowodować, że będzie ono w przyszłości unikało leczenia zębów jak ognia. Z tego względu zaleca się wybranie miejsca przyjaznego maluchom (z bajkowymi dekoracjami, zabawkami i nowoczesnym sprzętem), w którym przyjmuje specjalista doświadczony w kontaktach z nimi i potrafiący skutecznie odwrócić uwagę od procesu leczenia.

Po raz pierwszy należy się wybrać do niego z dzieckiem wtedy, gdy skończy ono pół roku. Wynika to z faktu, że rozpoczyna się wówczas proces ząbkowania. Lekarz dokładnie oczyści dziąsła i uzębienie, a także sprawdzi, czy przypadkiem nie rozwija się w jamie ustnej groźna próchnica. Kolejnym istotnym terminem jest okres, gdy maluch ma 3 lub 4 lata, czyli posiada już wszystkie zęby mleczne. Stomatolog musi bowiem ocenić prawidłowość rozwoju zgryzu i stan szkliwa, a w razie konieczności wykonać stosowny zabieg (np. borowanie, plombowanie) albo zarekomendować noszenie aparatu ortodontycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*