Kiedy zdecydować się na import aut z zagranicy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody importowane z zagranicy cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Zainteresowania autami z krajów unijnych nie ograniczyły nawet wzrost gospodarczy i lepsza sytuacja ekonomiczna obywateli. Przeciwnie, poza tradycyjnym kupowaniem pojazdów w Niemczech, Belgii czy Holandii na znaczeniu zyskał w ostatnich latach również import aut z USA. Czy kupowanie używanych samochodów rzeczywiście przynosi korzyści? A może jest po prostu kwestią przyzwyczajenia?

Na polską kieszeń

Na poprawę sytuacji finansowej Polaków wskazują nie tylko dane statystyczne, ale również obserwacja otaczającej rzeczywistości. Więcej osób ma pracę, za którą otrzymuje coraz lepsze wynagrodzenie. Dlaczego zatem zamiast kupować nowe samochody, nadal decydują się na ich sprowadzanie z zagranicy? Mimo wszystko wpływają na to względy ekonomiczne. Polskie gospodarstwa domowe lepiej sobie radzą, ale wciąż niewiele osób może sobie pozwolić na zakup auta z salonu. Zwłaszcza jeżeli potrzebuje się większego samochodu.

Polskie rodziny nie chcą rezygnować z komfortu poruszania się nowoczesnymi pojazdami. Jednak wysokie ceny dyktowane przez dealerów zniechęcają, a nawet uniemożliwiają zakup nowego auta. Tym bardziej, że będzie ono bardzo szybko traciło na wartości. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na produkt z zagranicznego rynku wtórnego. Na Zachodzie ludzie są bogatsi, w związku czym częściej wymieniają samochody. A kupujący mogą liczyć na młode auto w dobrym stanie i z niewielkim przebiegiem.

Sprowadzić wymarzone auto

W gronie kupujących importowane auta są nie tylko osoby liczące na oszczędności, ale także kierowcy szukający swoich wymarzonych czterech kółek. Dla nich nie liczy się nawet wyższy koszt transportu auta z USA. Chcą po prostu cieszyć się jazdą konkretnym modelem. Coraz więcej osób podchodzi do zakupu samochodu właśnie w ten sposób. Wolą zainwestować w wyższą jakość, a następnie cieszyć się nią latami.

Pojazdy mechaniczne produkowane z myślą o rynku amerykańskim to często maszyny luksusowe, stworzone dla wymagających klientów. Paradoksalnie ich zakup nie musi jednak wiązać się z jakimiś szczególnymi wydatkami. Samochody bywają w Stanach Zjednoczonych tańsze, na czym korzystają także europejscy odkupujący je na rynku wtórnym.

Zarówno w USA, jak i Europie Zachodniej, przeważają samochody z wyższej klasy. Najczęściej kupowane są tam pojazdy nowe, które po kilku latach właściciele sprzedają. To okazja dla kierowców z Polski, mogących nabyć lepszy samochód. Za porównywalną cenę w rodzinnym salonie udałoby się na ogół kupić niewielkie auto miejskie z zaledwie podstawowym wyposażeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*