Kuchnia w stylu vintage – czego nie może w niej zabraknąć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to miejsce w domu, w którym spędza się wiele czasu. Powinna być ona nowoczesna, przestronna, a także funkcjonalna. Ma służyć całej rodzinie, jest miejscem codziennych spotkań i rozmów. Na etapie planowania warto rozważyć różne style i opcje. Czym więc kierować się podczas jej aranżacji?

Kuchnia nowoczesna czy klasyczna?

Urządzając kuchnię warto zapoznać się z różnymi stylami i dopasować ja odpowiednio do swoich potrzeb. Tworząc ją w stylu vintage, postawmy na kredens do kuchni w kolorze białym lub innym jasnym, w zależności od barwy ścian, który doda jej uroku. Nie zapominajmy także o innych, drewnianych szafkach, a także nastrojowym oświetleniu i odpowiednim nakryciu. Talerze powinny być porcelanowe, najlepiej w pastelowych barwach. Garnki oczywiście toporne i ciężkie, w starym stylu. W nowoczesnej i dużej natomiast świetnym rozwiązaniem będzie wyspa. Dobierzmy sprzęt, który będzie komponował się z meblami. Płyta indukcyjna lub gazowa, lodówka z pojemnym zamrażalnikiem, zmywarka, piekarnik i mikrofalówka. Dla lepszego efektu wszystkie sprzęty możemy ukryć w zabudowie. Dopasujmy także zlew do potrzeb swojej rodziny – ważna jest jego funkcjonalność i łatwość w utrzymaniu czystości.

Gdzie kupić meble?

Meble można nabyć w sklepach stacjonarnych, a także internetowych. Markety budowlane dodatkowo proponują przy zamówieniu kuchni darmowy projekt. Warto też pomyśleć o wykonaniu ich przez stolarza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*