Kupujemy łóżko dla dziecka – o czym należy pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed zakupem łóżka dla dziecka warto zaplanować aranżację pomieszczenia, w którym mebel będzie pełnił funkcję użytkową oraz dodatkowo, dekoracyjną. Łóżko w pokoju dziecięcym stanowi element wystroju, dlatego jego stylistyka powinna zostać dopasowana do charakteru pomieszczenia. W zależności od dziecięcych upodobań możemy sugerować się stylistyką mebli, nawiązującą do tematyki naturalnej, motoryzacyjnej, sportowej lub eleganckiej, jednak przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego zmienność upodobań oraz właściwości materiału, z którego łóżko jest wykonane. 

Komfortowe, praktyczne łóżko dla dziecka

Łóżko dla dziecka powinno być wyposażone w materac, zapewniający prawidłowy rozwój postawy oraz wygodny wypoczynek na co dzień. Najlepszą opcją wśród dostępnych mebli jest z pewnością łóżko o ramie i stelażu drewnianym. Jeżeli pokryte jest bejcą, koniecznie należy zainteresować się jej właściwościami antyalergicznymi. Uniwersalne, ponadczasowe łóżko można dostosować do wystroju pomieszczenia, dobierając odpowiednie tekstylia. Prześcieradło z gumką 200×220 cm sprawdzi się na dużym łóżku. Dla dziecka, które śpi w łóżku jednoosobowym odpowiedni będzie mniejszy rozmiar.

Stylowe, bezpieczne dodatki

Materiały, z których powstają tekstylia sypialniane powinny być naturalne, oddychające oraz charakteryzować się trwałością kolorów. Dostępna w zróżnicowanej ofercie pościel https://nyks.pl/posciel/dla-dzieci/160×200 zapewnia możliwość dostosowania najwyższej jakości produktu do wystroju pomieszczenia, pory roku oraz dziecięcych upodobań. Kolorystyka pościeli, wykonanej z bawełny zachowuje swoją intensywność nawet po wielu praniach w wysokiej temperaturze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*