Męskie akcesoria do pielęgnacji włosów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O pielęgnacji damskich włosów napisano chyba już wszystko, natomiast temat męskich kosmyków jest często pomijany. Jak się okazuje, coraz więcej panów zwraca uwagę na swój wygląd, a co za tym idzie, chętniej sięgają po porady związane z pielęgnacją urody i fryzur. Większość przedstawicieli brzydszej płci wychodzi z założenia, że wystarczy im jeden preparat, którym umyją ciało oraz głowę. Niestety jest to mylne założenie.

Wrażliwe, męskie pukle wymagają często większego nakładu pracy, niż długie, damskie loki. Wielu problemom, takim jak łysienie, czy pojawienie się łupieżu można zapobiegać, używając odpowiednich kosmetyków korzystnie wpływających na stan skóry głowy oraz cebulek włosowych. Ponadto warto pamiętać, że krótkie fryzury potrzebują częstszego strzyżenia, by zachować swoją formę.

Najważniejsze akcesoria w męskiej kosmetyczce

Poza dobrze dobranym szamponem i odżywką, w szafce eleganckiego mężczyzny nie może zabraknąć gęstego grzebienia lub szczotki. Przyda się także maszynka do golenia włosów, którą szybko skorygujemy kształt fryzury, oszczędzając tym samym czas i pieniądze, które wydalibyśmy na comiesięczne wizyty w salonie. Dobra golarka jest wyposażona w nakładki pomagające zadbać o włosy różnej długości. Zdejmując plastikowy element regulujący odległość od ostrza, w prosty sposób dotniemy baczki, wyrównamy linię strzyżenia na karku lub wyczarujemy modny przedziałek. Używając natomiast regularnie szczotki, pobudzimy cebulki i krążenie w skórze głowy, dzięki czemu ograniczmy delikatnie łysienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*