Marketing sensoryczny – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Marketing sensoryczny jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na wywarcie trwałego wrażenia na klientach.

Często nie zwracamy uwagi na marketing sensoryczny, ponieważ jest on tak subtelny i łatwy do przeoczenia. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że 90% informacji przekazywanych do mózgu to informacje wizualne, a tylko 7% to informacje słuchowe, staje się jasne, że wskazówki wizualne mają ogromny wpływ na nasze procesy decyzyjne.

Marketing sensoryczny można zdefiniować jako szeroką strategię reklamową, która angażuje wszystkie pięć zmysłów (wzrok, dźwięk, zapach, smak i dotyk), aby stworzyć wpływ na konsumentów. Na przykład, gdy widzisz reklamę produktu w telewizji, a następnie czujesz zapach czegoś podobnego, gdy wchodzisz do sklepu lub restauracji, jest to marketing sensoryczny w pracy. Pozwala to połączyć obraz wizualny z rzeczywistym doświadczeniem i ułatwia zapamiętanie tego, co widzieliśmy w telewizji.

Jak działa marketing sensoryczny?

Marketing sensoryczny działa poprzez odwołanie się do wszystkich pięciu zmysłów – wzroku, dźwięku, dotyku, zapachu i smaku. Kiedy połączysz te elementy w atrakcyjny sposób, możesz stworzyć dla swojego klienta doświadczenie, które zapadnie mu w pamięć na długie lata.

Jak to pomaga Twojej firmie?

Marketing sensoryczny oferuje kilka korzyści dla Twojego biznesu:

To łatwy sposób na uszczęśliwienie ludzi; ludzie lubią przebywać w otoczeniu rzeczy, które sprawiają, że czują się dobrze lub wyglądają ładnie.

Pomaga budować świadomość marki; poprzez stworzenie niezapomnianego doświadczenia z dołączoną do niego nazwą Twojej marki, klienci będą pamiętać, z kim mieli to doświadczenie, kiedy będą potrzebować czegoś podobnego w późniejszym czasie (np. jeśli wrócą do tego samego sklepu).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*