Praktyczne prezenty dla dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ciągu roku mamy co najmniej kilka okazji do tego, by wręczać prezenty dzieciom z naszej rodziny. Pamiątka na komunie to upominek, zazwyczaj w formie książki, lub dedykowanego albumu. Mogą znaleźć się tam zdjęcia młodego człowieka wraz z naszą osobistą dedykacją. Kupując prezent na komunię, musimy wybrać też coś dodatkowego. Większe zakupy, takie jak laptop, czy tablet warto wcześniej ustalić z rodzicami. Nie wiadomo bowiem, czy nie są oni sceptycznie nastawieni do nowinek technologicznych. Wtedy lepiej zakupić coś, co sprzyja aktywnemu trybowi życia.

Coś słodkiego, lecz zdrowego!

Wybierając prezenty świąteczne, pomyślmy o czymś słodkim. Dzieciaki uwielbiają słodycze, dlatego każdy tego typu upominek będzie stanowił dla nich radość. Na takie podarunki niechętnie za to mogą patrzeć rodzice, zwłaszcza ci, którzy praktykują zdrowy styl życia. W takim wypadku połączmy przyjemne z pożytecznym i kupmy produkt, który jest zdrowy, a przy tym pyszny. Może być nim na przykład prawdziwe kakao – nie zawiera ono cukru, ani substancji konserwujących.

Dajmy rodzicom wskazówkę, jak zrobić kakao, by było smaczne i gęste, a jednocześnie nadal wartościowe. Takie przepisy bez problemu znajdziemy w internecie. Tabliczka gorzkiej czekolady wręczona maluchowi pomoże budować u niego dobre nawyki żywieniowe. By dziecko nie narzekało, że czekolada jest gorzka (co w naszym języku brzmi dość nieciekawie) powiedzmy mu raczej, że jest ciemna, lub deserowa. Wtedy chętniej po nią sięgnie i bardzo możliwe, że polubi jej smak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*