Montaż fototapety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montażem fototapet zajmują się specjalni fachowcy. Jeżeli jednak posiadamy odrobinę smykałki, możemy z łatwością sami zaaplikować ten rodzaj ozdoby na naszą ścianę.

Początek

Na samym początku przygotujmy ścianę. Musi być czysta oraz sucha. Fototapetę rozkładamy na podłodze (wybierzmy do tego duże pomieszczenie). Po sprawdzeniu ogólnego wzoru, kontynuujemy przygotowania.

Przed przyklejeniem fototapety, ścianę należy zagruntować. Zróbmy to kilka godzin przed montażem. Ściany pomalowane wcześniej, wymagają specjalnej pielęgnacji. W tym wypadku dobre okaże się przetarcie papierem ściernym bądź też umycie mydłem malarskim.

Montaż

Po przygotowaniu, nadchodzi czas na proces właściwy. Do dopasowania fototapety, użyjmy poziomicy. Zaznaczmy miejsca, w których będzie ona przylegać do ściany. Następnie, przygotujmy klej. W zależności od rodzaju, instrukcja na opakowaniu będzie nieco inna.

Nałożenie kleju to kolejny etap, którego nie wolno lekceważyć. Zbyt mokra konsystencja, naraża tapetę na pęcherzyki powietrza. Pozbycie się ich należy do trudnych bądź łatwych, w zależności od umiejętności montażysty.

Przyklejanie

Fototapetę przyklejamy od góry. Zostawmy sobie margines błędu, tak aby w razie potrzeby przyciąć wystający fragment. Dociskamy do ściany przy pomocy wałka. Pamiętajmy, aby ruch wykonywać od góry do dołu. Starajmy się również wykonywać ruchy od środka (tak, aby lepiej rozprowadzić klej).

Końcowy etap

Nadmiar kleju na brzegach usuwamy wilgotną szmatką. Do ewentualnych poprawek, używajmy ostrego noża (tak, aby zapobiec rwaniu materiału). Na samym końcu, wytnijmy otwory w fototapecie (na przykład w miejscu, w którym znajduje się gniazdko elektryczne).

Artykuł napisany we współpracy z Agaton Studio – sklepem internetowym oferującym różnego rodzaju fototapety oraz obrazy na płótnie malowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*