Na czym polegają porady prawne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakres usług świadczonych przez adwokatów jest niezwykle szeroki i obejmuje m.in. udzielanie porad prawnych. Mają one na celu przede wszystkim wyjaśnienie klientowi wszelkich problematycznych kwestii dotyczących określonej sprawy. Przyjmują dwojaką formę – ustną albo pisemną (gdy dana osoba potrzebuje dokumentu do przedstawienia go urzędzie, ewentualnie banku). Jeśli mieszkamy na terenie Krakowa, to profesjonalną poradę prawną bez problemu uzyskamy w tej kancelarii: https://www.adwokat-lisicki.pl/uslugi-i-porady-prawne-krakow.

Dokładna znajomość zagadnienia podnosi szansę na rozwiązanie problemu

Porady prawne udzielane są głównie wtedy, gdy zachodzi konieczność zastosowania regulacji o charakterze prawnym (m.in. na płaszczyźnie karnej, administracyjnej, gospodarczej czy cywilnej). Samodzielne próby poradzenia sobie z tego rodzaju sprawami kończą się bowiem zazwyczaj nieprzyjemnymi konsekwencjami – choćby brakiem zachowania właściwej formy czynności albo przegapieniem wyznaczonego terminu procesu. Fachowe wsparcie jest potrzebne zwłaszcza tym osobom, które nigdy w życiu nie miały do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, a znalazły się w sytuacji wymagającej szybkiej reakcji.

Omawiane porady bywają nierzadko wielowątkowe i zahaczają o bardzo różne dziedziny. Adwokat jest wówczas zmuszony do przeprowadzenia poszerzonej analizy zagadnienia, a klient odwiedza jego gabinet co najmniej kilkakrotnie, aż do uzyskania kompletnej pomocy. Dodajmy, że stawka godzinowa za pojedynczą poradę waha się w przedziale od 100 do 200 złotych, co nie jest zbyt wygórowaną kwotą. Oczywiście niekiedy tego typu usługi są realizowane pro pono, czyli całkowicie za darmo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*