Na jak długo można wypożyczyć auto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Więcej niż wypożyczenie 

W dzisiejszych czasach brak samochodu nie powinien stanowić dla posiadaczy prawa jazdy żadnego problemu, bowiem szczególnie w większych miastach oferta wypożyczalni aut jest naprawdę szeroka. Korzystanie z pojazdów z takich miejsc dla wielu osób stało się niemalże codziennością, wielu klientów wypożycza samochody na przykład na kilka godzin w celu załatwienia jakiejś sprawy, bardzo popularne jest także ich wynajmowanie na weekend czy na okres urlopu.

Zdarza się jednak tak, że ktoś potrzebuje pojazdu mechanicznego na użytek własny na czas dłuższy niż kilka dni. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem może okazać się długoterminowy najem aut. Dealerzy i właściciele salonów wynajmują jednak samochody na bardzo różnych, mniej lub bardziej korzystnych warunkach, dlatego dobrze jest przed podjęciem ostatecznej decyzji przeanalizować i porównać poszczególne oferty. 

Garść formalności 

Przed podpisaniem umowy o wynajmie długoterminowym samochodu, warto upewnić się, jakie koszty dokładnie zostały wliczone w wartość pojedynczej raty. Kwestia ta może być bowiem ukształtowana odmiennie w różnych firmach. Należy również upewnić się, czy w umowie został oznaczony limit kilometrów, który można pokonać w ciągu jednego miesiąca danym pojazdem, a jeżeli tak, to ile wynosi kwota dopłaty za ewentualne przekroczenie górnej granicy. Koniecznie trzeba także sprawdzić, kto dokładnie może usiąść za kierownicą wynajętego auta – czy tylko osoba podpisująca umowę, czy także członkowie jej rodziny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*