Rozwijające zabawki dla niemowląt

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobro swoich dzieci leży na sercu każdego rodzica. Już w okresie prenatalnym mamę i tatę żywo interesuje rozwój ich przyszłego potomka i z zainteresowaniem poszukują rzetelnych informacji na ten temat. Jak potwierdzają specjaliści od psychologii rozwojowej, bogate i zróżnicowane środowisko dziecka wywiera pozytywny wpływ na jego rozwój. Należy tylko pamiętać, by dostosować pomoce oraz zabawki nie tylko do potrzeb dziecka, ale do jego wieku i specyficznych dla danego okresu wymagań. Jakimi zatem zabawami dla niemowląt, wspomóc ich rozwój? Jakich używać narzędzi?

Od pierwszych chwil życia dziecka

Noworodek na początku widzi niewyraźnie i tylko z bliskiej odległości, około 20-30 centymetrów od oczu. W tym czasie najlepiej sprawdzą się miękkie zawieszki albo popularna karuzela montowana nad łóżkiem dziecka. Niemowlę będzie wodzić wzrokiem za dostępnym mu przedmiotem. Wraz z kolejnymi tygodniami będą się zmieniać potrzeby maluszka, choć w pierwszych miesiącach zmysły intensywnie pracują i wszystko, co je stymuluje jest fantastyczną zabawką.

Mogą to być różnorodnego rodzaju kostki sensoryczne o różnych powierzchniach, dzięki którym dziecko może ćwiczyć nie tylko umiejętność chwytania, ale również doświadczać dotyku zróżnicowanych tekstur. W późniejszym etapie można poszerzać zabawki o te, które wydają dźwięki i są różnokolorowe. Produkty Manhattan Toy świetnie się do tego nadają. Rozwijają wiele stref dziecka: poprzez motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową czy wrażliwość społeczną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*