Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze sukni balowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znalezienie odpowiedniej sukni balowej to nie lada wyzwanie! Tak eleganckiej sukni nie kupuje się zbyt często i zazwyczaj zakłada się ją na więcej niż jedną okazję, dlatego szukając kreacji warto pomyśleć o tym, by była względnie uniwersalna i o ponadczasowym kroju. Na co należy zwrócić uwagę szukając odpowiedniej sukienki by jednocześnie czuć się jak prawdziwa dama, ale też nie obawiać się, że wszystko pęknie gdy tylko postanowimy ruszyć na parkiet? 

O czym należy myśleć szukając odpowiedniej sukni balowej?

Absolutnie podstawową kwestią jest to, na jaką okazję szukamy stroju. Sukienka balowa na imprezę firmową, eleganckie wesele przyjaciółki czy sylwestrowy bal znacząco różni się od siebie pod wieloma względami i należy wziąć je pod uwagę dokonując wyboru. Nadal za najbardziej eleganckie są uważane suknie długie. Krótka sukienka może wyglądać szykownie, lecz jest to mocno uzależnione od dobranych dodatków, figury no i niestety również wieku kobiety. Ogromne znaczenie przy eleganckiej stylizacji mają dodatki, takie jak biżuteria czy torebka. Wręcz są one w stanie zmienić charakter sukienki, dzięki czemu z powodzeniem będzie można założyć ją również na bal o nieco innym charakterze. Do lamusa odeszła moda na dobieranie torebki pod kolor butów, w tej kwestii można pozwolić sobie na więcej, lecz nadal należy pamiętać, by buty pasowały do sukienki stylistycznie. Na eleganckich przyjęciach i balach przyjęło się sądzić, że nagie nogi i odkryte buty przez które widać stopy są mocno nie na miejscu. Czarne – niezależnie od tego czy kryjące, czy delikatne – rajstopy również nie są symbolem klasy i szyku. Pod suknię balową idealnie sprawdzą się cieliste pończochy, samonośne, lub zapinane na elegancki pasek. 

Wybór sukni balowej jest pozornie bardzo trudny, dlatego często panie decydują się spontanicznie na to, co im się w danej chwili najbardziej spodoba. Warto podejść do niego na poważnie, gdyż dobrze dobrana stylizacja posłuży wiele lat i będzie robić wrażenie na wielu uroczystościach. Nie można wszak zaprzeczyć, że piękna kreacja to podstawa dobrego samopoczucia kobiety wybierającej się na bal.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*