Najbardziej przewiewne materiały na lato

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy temperatury panujące na zewnątrz przekraczają 25 stopni Celsjusza jednym z podstawowych  sposobów na komfortowe  przebywanie na dworze jest dobór odpowiedniego stroju. Nie bez znaczenia jest tu krój ubrania, ale najważniejszą wytyczną jest odpowiedni materiał. Letnie ubrania powinny zapewniać optymalną wymianę powietrza, sprawnie odprowadzać wilgoć a jednocześnie być lekkie i wygodne. Włókna syntetyczne takie jak elastan, akryl, poliamid czy poliester będą stanowiły główną przyczynę dyskomfortu, a podczas dłuższego noszenia mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Naturalne i przewiewne materiały na lato

Odzież produkowana z naturalnych materiałów sprawdza się doskonale podczas gorących dni. Naturalne materiały nie powodują podrażnienia skóry, podczas kontaktu z potem nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, a dodatkowo zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Do najbardziej popularnych zalicza się:

bawełnę (ubrania z bawełny są wygodne, ich noszenie nie wywołuje podrażnień, a te wykonane z lekkiej bawełny nie dość że chłodzą ciało, to są w stanie wchłonąć duże ilości pary wodnej. Poleca się je osobom o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze),

len (posiada silne właściwości termoregulacyjne i higroskopijne, nie elektryzuje się i jest bardzo przyjemny w dotyku. Projekty z tego materiału doskonale wpisują się w najnowsze trendy mody, dlatego spodnie lniane damskie, sukienki z lnu oraz przewiewne koszule to obowiązkowa pozycja w szafie każdej kobiety).

Dużą popularnością cieszy się też bawełna bambusowa, z której szyje się przede wszystkim ubranka oraz koce dla dzieci. Materiał ten ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, dodatkowo jest bardzo trwały i bez problemu ubrania z niego wykonane mogą nosić alergicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*