Organizacja koncertu – co zaplanować

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koncert organizowany przez fana? Czemu nie! Jeśli jesteś słuchaczem danej ekipy lub wykonawcy możesz spróbować samodzielnie zorganizować koncert w twojej okolicy. Jeżeli zespół lub solista dopiero rozkręcają swoje muzyczne kariery – masz większe szanse na nawiązanie z nimi kontaktu i bezpośrednią obsługę koncertu. Marzy ci się taki występ? Oto kilka kroków umożliwiających jego realizację:

Bądź przygotowany

Każde planowane wydarzenie wymaga pewnej dozy wyobraźni i zdolności organizacyjnych. Jeśli nie chcesz zostać ze sporym rachunkiem do spłaty jako organizator – zatroszcz się o wcześniejszą dystrybucję biletów i promocję imprezy. Występujący mają też swoje wymagania, które wynikają (przykładowo) z faktu, że odwiedzają twoje miasto. Będziesz musiał zapewnić im nocleg, pokryć koszty przejazdu i zagwarantować wynagrodzenie. Słyszałeś o dziwnych życzeniach artystów? To tak zwany rider – dokument, który występujący udostępnia ci jako organizatorowi, zawierający wymagania jakie muszą być spełnione, by dana osoba lub band zagrali koncert.

Trochę techniki…

Wydarzenie muzyczne wymaga oczywiście tutaj zaplecza technicznego, niezależnie od jego wielkości. Warto skorzystać z pomocy techników muzycznych, ekip oświetleniowych, akustyków. Bez mikrofonów, odsłuchów i nagłośnienia nie da się zorganizować koncertu. Jeśli miejsce, które wybrałeś na ten event nie jest zaopatrzone w sprzęt – konieczne będzie jego wypożyczenie. Podczas imprezy kluczowa będzie obecność akustyka – osoby odpowiadającej za to, by wszystko grało równo, wyraźnie, a publika mogła się bawić. Jeśli zaufali ci i kupili bilet na koncert – warto podtrzymać ich zaufanie – może przydać się przy okazji organizacji następnego występu. Interesującą ofertę na organizację tego rodzaju wydarzeniu można znaleźć na http://start4event.pl/obsluga-techniczna-imprez/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*