Jak dbać o męski zarost?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie zarostu w doskonałej formie nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy pamiętać o regularnej pielęgnacji i podcinaniu. Ważny jest także dobór odpowiednich kosmetyków, które sprawią, że zarost będzie nienagannie się prezentował.

Pielęgnacja męskiego zarostu

Zarówno broda, jak i wąsy potrzebują regularnego mycia za pomocą odpowiednich kosmetyków, które zadbają nie tylko o kondycję skóry, ale także o zarost. Zwłaszcza przy dłuższych brodach wskazane jest używanie szamponów. Może być to tzw. kosmetyk 2w1, który będzie jednocześnie odżywiał włosy. Raz w tygodniu dobrze jest zdecydować się na zrobienie peelingu twarzy, który pobudzi mieszki włosowe do wzrostu. Z ciekawą ofertą kosmetyków dla mężczyzn można zapoznać się na stronie https://ivasklep.pl.

Strzyżenie brody i wąsów

W początkowej fazie zapuszczania zarostu wystarczy zwykły trymer, aby nadać mu odpowiedni kształt. Przy zaroście kilkutygodniowym może okazać się niezbędne skorzystanie z nożyczek oraz grzebienia. Za ich pomocą można korygować pojedyncze, niesforne włoski. Najlepiej jest wykonywać te czynności na suchych włosach, kiedy można trafnie ocenić ich rzeczywistą długość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*