Uszkodzony iPhone – oddać do serwisu czy zakupić nowy telefon?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Uszkodzenie smartfona może się nam przydarzyć z różnych powodów. Czasami jest efektem urazu mechanicznego, gdy upuścimy urządzenie ze znacznej wysokości na twarde podłoże. Bywa jednak, że dochodzi do awarii wewnętrznej i wtedy sprzęt odmawia posłuszeństwa w najmniej odpowiednim czasie. Może się też zdarzyć problem programowy, na przykład w wyniku zainfekowania telefonu jakimś wirusem. Sprawdzamy co warto zrobić w tej sytuacji z naszym iPhonem. Czy lepiej oddać go do naprawy, czy może zastanowić się nad nowym smartfonem?

Rozważamy za i przeciw

Posiadanie większej ilości środków finansowych może skłonić nas do zakupu nowego sprzętu. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy uszkodzone urządzenie było już przestarzałe, przez co i tak planowaliśmy jego wymianę. W tej sytuacji rzeczywiście może to być dobre rozwiązanie, jednak musimy liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Przede wszystkim wszystkie informacje, jakie były zawarte na starym iPhone, będą utracone bezpowrotnie. Stracimy swoje pliki, zdjęcia, filmy, muzykę, a także kontakty, zapisane hasła oraz dane wrażliwe.

To, co mieliśmy zapisane na karcie pamięci można łatwo odzyskać, jednak wszystkie informacje z pamięci wewnętrznej nie będą już dostępne. Dlatego warto mimo wszystko uratować swój stary smartfon, co możemy uczynić na przykład w serwisie urządzeń marki Apple w Krakowie. Jeśli nawet jest to kilkuletni sprzęt, to wciąż możemy go sprzedać i odzyskać część środków, które dołożymy do nowego telefonu. Warto się na to zdecydować zwłaszcza dlatego, że czasami uszkodzeniu ulega błahostka i naprawa kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Szukamy dobrego serwisu

Podejmując decyzję o naprawie urządzenia nie powinniśmy nigdy iść do pierwszego lepszego punktu i tam zlecić usługę. Pamiętajmy, że na telefonie na pewno znajduje się sporo naszych osobistych danych, które nie powinniśmy tak po prostu oddawać w czyjeś ręce. Najlepiej jest znaleźć w okolicy oficjalny, certyfikowany punkt naprawczy urządzeń Apple, bądź taki który ma dużo pozytywnych opinii klientów. Dlatego przeszukując Internet zwracajmy przede wszystkim uwagę na opinie, które zamieszczają tam inni klienci.

Jeśli znajdziemy miejsce, które wzbudzi nasze zaufanie, zarezerwujmy termin naprawy. Dzięki temu nie będziemy musieli czekać w kolejce, jest duża szansa że sprzęt będzie sprawny w ciągu kilku godzin, jeszcze tego samego dnia. Jako przykład możemy podać stronę poniższego serwisu: https://iclinica.pl/. Gdy telefon będzie naprawiony, koniecznie umieśćmy odpowiednią opinię w sieci, by inni również mogli z niej skorzystać.

Jak mogliśmy się przekonać, nie warto wyrzucać uszkodzonych iPhone’ów. Nawet jeśli jest to już stare i wyeksploatowane urządzenie, to wciąż znajdują się na nim nasze wrażliwe informacje. Warto dokonać naprawy choćby ze względu na chęć ich odzyskania, a później sprawny smartfon możemy bez problemu sprzedać. Koszty napraw rzadko przekraczają wartość starego telefonu. Pozwoli nam do dołożyć środki do zakupu nowszego, jeszcze lepszego urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*