Co warto wiedzieć zanim kupisz basen do ogrodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny ogrodowe znajdują się w marzeniach ogromnej liczby osób. W końcu jest to miejsce, które z pewnością sprzyja odpoczynkowi po całodziennych aktywnościach. Podczas gorących, letnich dni, basen w naszym ogródku może stanowić miejsce do zażywania relaksu, którego dodatkowym atutem są piękne okoliczności przyrody naszego ogrodu. Zanim jednak zdecydujemy się na basen, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów, które wiążą się z jego posiadaniem.
Podczas planowania założenia basenu ogrodowego, warto zwrócić uwagę na poszczególne modele pomp, które zostały wyposażone w filtr piaskowy (sprawdź przykładową ofertę: “pompy do basenów z filtrem piaskowym”). Różnią się one od pomp basenowych kartuszowych tym, że materiałem, którego używa się podczas ich eksploatacji jest piasek kwarcowy.

Grubość piasku kwarcowego, którego używa się w pompach basenowych piaskowych waha się od 0.4 do 0.8 mm. Jako dodatkowy plus płynący z użycia pomp tego rodzaju warto wymienić fakt, że istnieje możliwość zaprogramowania czasu działania pompy. Oznacza to, że sami możemy ustalić kiedy pompa piaskowa ma się włączać, a kiedy wyłączać. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe i użyteczne. W końcu eliminuje ono konieczność pamiętania o kolejne rzeczy. Automatyka w tym przypadku sprawia, że posiadanie basenu ogrodowego jest naprawdę świetną rzeczą.

Standardowy okres kąpielowy trwa od czerwca, do początku września. W jego trakcie otrzymujemy możliwość spędzenia czasu w niezwykle przyjemnych warunkach, bez konieczności wychodzenia z domu i integrowania się z innymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*