Jak działa maska CPAP?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obturacyjny bezdech występujący u znacznej części ludzi wciąż dla wielu jest chorobą trudną do wyobrażenia sobie. Zaburzenia związane z ustawaniem oddechu podczas snu wywołują wiele niepożądanych i niebezpiecznych skutków ubocznych, które znacząco utrudniają życie, jak również stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Jak zapewnić zmagających się z bezdechem osobom komfort życia i snu? Czym jest aparat CPAP? Na czym polega zasada jego działania? Jaka jest cena urządzenia?

Aparat regulujący oddychanie podczas snu

Maska CPAP to aparatura, dzięki której możliwe jest wyrównanie oddechu podczas snu. Odpowiednio dobrany i ustawiony sprzęt umożliwia wytwarzanie się odpowiedniego ciśnienia i wtłaczanie powietrza do narządów oddechowych śpiącego. Nowoczesne urządzenia posiadają wiele dodatkowych funkcji, takich jak: 

– nawilżanie powietrza,

– ustawienie wilgotności powietrza,

– ustawienie “rampy usypiania”,

– automatyczne wykrywanie bezdechu,

– dobór maski – nosowa, twarzowa,

– itp..

Jeżeli chodzi o CPAP cena uzależniona jest od wielu czynników, które biorą się z różnic w liczbie dostępnych funkcji aparatu. Ogromne znaczenie podczas wyboru maski ma stopień automatyzacji urządzenia, producent, funkcje dodatkowe, rodzaj samej maski, jakość jej wykonania, czy też głośność. Sposób funkcjonowania sprzętu polega na ustawianiu minimalnych i maksymalnych atmosfer na urządzeniu, dzięki czemu możliwe jest wtłoczenie odpowiedniej ilości powietrza do układu oddechowego. Takie działanie zapobiega dławieniu się, chrapaniu oraz zatrzymania fazy oddechowej.

Pomocnymi urządzeniami, które zapewniają odpowiednią opiekę nad osobami borykającymi się z problemami oddechowymi oraz uszkodzeniem narządów pulmonologicznych są również ssaki medyczne. Pełną ofertę urządzeń, jak również opis ich zastosowania i parametrów można prześledzić na stronie https://oddychasz.pl/Ssaki-elektryczne-c41. Dzięki odpowiednio dobranemu asortymentowi opieka nad chorymi stanie się prostsza i wygodniejsza zarówno dla opiekunów, jak i samych pacjentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*