Jak powinna wyglądać nasza dieta przy chorobie Hashimoto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroba Hashimoto to zaburzenie autoimmunologiczne, w którym organizm atakuje własną tarczycę. Może to powodować szereg objawów, w tym zmęczenie, przyrost wagi i osłabienie mięśni.

Dobrą wiadomością jest to, że są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc zarządzać swoimi objawami.

Oto kilka wskazówek dotyczących dobrego odżywiania się przy chorobie Hashimoto:

Jedz zrównoważoną dietę

Włącz do swojej diety pokarmy ze wszystkich grup żywności. Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania węglowodanów, białka, tłuszczu oraz witamin i minerałów pochodzących z owoców, warzyw i produktów mlecznych. Zarejestrowany dietetyk może pomóc Ci w opracowaniu zdrowego planu żywieniowego opartego na Twoich indywidualnych potrzebach. Warto też polegać na już gotowych przepisach w ramach diety Hashimoto.

Zwróć uwagę na wielkość porcji

Spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonej żywności lub cukru może prowadzić do przyrostu wagi. Ograniczaj wysokokaloryczne pokarmy, takie jak desery i smażone potrawy, jeśli masz problemy z wagą związane z chorobą Hashimoto.

Ogranicz alkohol

Jeśli spożywasz alkohol w kontrolowanych okolicznościach, takich jak jeden kieliszek wina do obiadu raz lub dwa razy w tygodniu, możesz bezpiecznie cieszyć się nim podczas przyjmowania leków na chorobę Hashimoto. Należy jednak porozmawiać z lekarzem przed spożyciem jakichkolwiek napojów alkoholowych podczas przyjmowania leków na chorobę Hashimoto, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z lekami stosowanymi w leczeniu tej choroby i powodować niepożądane skutki uboczne lub interakcje, które mogą prowadzić do poważniejszych problemów. Jeśli stwierdzisz, że alkohol pogarsza Twoje objawy, najlepiej całkowicie go unikać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*