O co zadbać, żeby podróżować autem w komfortowych warunkach podczas upału?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to idealny czas, aby podróżować. Samochodem jeździmy nad wodę, urlop czy do znajomych albo na działkę. Warto pamiętać, że upały wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale również samochód. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto odpowiednio przygotować pojazd. W jaki sposób? Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Klimatyzacja to podstawa

W czasie upałów najbardziej eksploatowana jest klimatyzacja. Choć przynosi niewyobrażalną ulgę i znacząco poprawia komfort jazdy, należy dbać o jej regularne serwisowanie, by jak najdłużej cieszyć się jej sprawnością. W przeciwnym razie pozostaje wyłącznie uchylanie okien i samodzielna wentylacja. Optymalna temperatura wewnątrz samochodu powinna wynosić około 20 stopni – należy jednak pamiętać, że jej zbyt duże różnice mogą prowadzić do przeziębienia.

Wchodząc do auta, należy ustawić klimatyzację na 2 min pracy z pełną wydajnością przy zamkniętym obiegu. Po upływie tego czasu należy zmniejszyć wydajność chłodzenia i włączyć pobieranie powietrza z zewnątrz. Jeśli dostępna jest wersja automatyczna, od razu można ustawić pożądaną temperaturę. Jeśli chodzi o sprawność układu, to należy zadbać o regularną dezynfekcję. Można ją wykonać samodzielnie lub w profesjonalnym serwisie. Kolejną sprawą są poszczególne części. Jeśli chodzi o element, jakim jest sprężarka klimatyzacji regeneracja przywraca jej pełną sprawność, koszt natomiast waha się w granicach kilkuset złotych. Taki zabieg wykonywany jest w przypadku zdiagnozowania jej awarii. Czasami konieczna jest wymiana tego elementu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*