Od czego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie mieszkania daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i zapewnia spokój. Jest to jeden z produktów finansowych, który jest stosunkowo nie drogi, a zdecydowanie warto się na niego zdecydować. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem warto zapoznać się, co powinna zawierać taka polisa, aby zakres ochrony był dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania?

Wybierając polisę można zdecydować się na ubezpieczenie murów, stałych elementów mieszkania oraz rzeczy ruchomych, które się w nim znajdują. Wysokość ubezpieczenia lokum zależy przede wszystkim od jego wartości. Podpisując umowę z agentem warto ustalić jakie zagrożenia wchodzą w jego zakres. W przypadku mieszkań najbardziej zalecane jest ubezpieczenie go od zalania i pożaru oraz innych wypadków losowych, których wystąpienie może spowodować duże straty. Warto także zdecydować się na dodatkową opcję zabezpieczającą sprzęty oraz inne ruchomości, które mogą zostać skradzione.

Ubezpieczenie OC, które również można dodatkowo dokupić pokryje wszelkie koszty, które zostały wyrządzone przez osobę ubezpieczoną osobom trzecim. W jego zakres wchodzi przede wszystkim zalanie sąsiadów w wyniku pęknięcia rury lub wybicie okna przez dziecko bawiące się piłką. Warto pamiętać, że właściciele mieszkań zakupionych na kredyt zobowiązani są do ubezpieczenia mieszkania oraz dokonania cesji na rzecz banku. W wyborze najkorzystniejszej oferty może pomóc porównywarka ubezpieczeń, dzięki której można wybrać najlepszą dla siebie opcję. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*