Praca w Holandii – co musisz wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Holandia to mały kraj o wielkiej reputacji. Od Amsterdamu po Rotterdam i Utrecht, Holendrzy od wieków odciskają swoje piętno na świecie. Dlatego tak wielu ekspatów przyciąga ten kraj tulipanów i wiatraków. Są dobre powody, dla których tak wiele osób chce się tu przenieść: pogoda jest łagodna, jest mnóstwo zielonej przestrzeni, niedrogie opcje mieszkaniowe i jedne z najlepszych systemów opieki zdrowotnej w Europie.

Gdzie możesz zamieszkać?

Holandia jest podzielona na 12 prowincji, a każda z nich ma swoją stolicę. Amsterdam jest jednym z najbardziej popularnych miast do życia, ponieważ ma żywą scenę kulturalną i doskonałe połączenia transportu publicznego. Rotterdam jest kolejnym popularnym wyborem dla ekspatów ze względu na silną gospodarkę i tętniące życiem życie nocne.

Jak znaleźć pracę w Holandii?

Holandia ma silną gospodarkę i jest mnóstwo dostępnych miejsc pracy. Najlepszym sposobem na znalezienie pracy jest sieć z innymi ekspatami i aplikowanie bezpośrednio do pracodawców. Możesz także skorzystać z międzynarodowej agencji rekrutacyjnej, aby zapewnić sobie pracę w Holandii.

Jeśli ubiegasz się o pracę bezpośrednio, powinieneś upewnić się, że firma jest skłonna zatrudnić ekspatów i ma doświadczenie w pracy z nimi. W niektórych przypadkach może być konieczne przedstawienie dowodu na to, że potrafisz mówić po holendersku.

Jak dojechać do Holandii?

Istnieje kilka opcji dotarcia do Holandii. Najpopularniejszym sposobem jest samolot, ponieważ w kraju znajduje się kilka lotnisk z połączeniami międzynarodowymi. Świetną opcją są również busy do Holandii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*