Profesjonalne artykuły krawieckie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne zakłady krawieckie. Ich popularność wynika z faktu, że coraz więcej kobiet poszukuje ubrań idealnie dopasowanych do sylwetki i niepowtarzalnych, czego nie gwarantują produkty gotowe, dostępne w odzieżowych sklepach stacjonarnych czy nawet internetowych. Każda profesjonalna krawcowa do wykonywania swojej pracy potrzebuje odpowiednich narzędzi. Podstawą jest oczywiście dobrej jakości maszyna do szycia (manualna albo elektroniczna), ale oprócz tego niezbędne są liczne akcesoria – zostaną one szerzej opisane w dalszej części artykułu. 

Bez tych elementów niemożliwe jest perfekcyjne wykonanie sukienki czy spodni 

Oprócz wspomnianej już maszyny do szycia, w każdym zakładzie krawieckim musi się znaleźć uniwersalna miara o długości 150 cm, nazywana powszechnie centymetrem. Bez niej nie jest bowiem możliwe dokonanie dokładnych pomiarów. Kolejne potrzebne artykuły to kredy krawieckie, służące do nanoszenia linii szycia i poprawek na materiał. Najlepiej sprawdzają się wersje woskowe i w formie aplikatora, ponieważ gwarantują precyzyjne dozowanie kredy. Alternatywą są specjalne pisaki znikające i kulkowe, zróżnicowane pod względem kolorystycznym. Zakład krawiecki nie obejdzie się również bez profesjonalnych nożyc, wykorzystywanych w trakcie cięcia.

Do jedwabiu i innych delikatnych tkanin zalecane są niewielkie modele z mikroząbkami, natomiast do materiałów wyjątkowo grubych ciężkie modele kute. Następne niezbędne akcesoria to oczywiście szpilki, używane przede wszystkim do upinania tkanin (zapobiegają one ich przesuwaniu się). Należy w szczególności rozważyć zakup szpilek wyposażonych w kolorowe łebki, gdyż są lepiej widoczne, a na dodatek cieńsze i bardziej ostre od zwykłych. Oto pozostałe artykuły, które każda krawcowa wykorzystuje do pracy: prujka do nici (nazywana rozpruwaczem lub przecinakiem), obcinacz do nici, napy zatrzaskowe, liniał magnetyczny (do wyznaczania linii prostych), szpulki, igły oraz stopki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*