Ślub w stylu boho?

Ślub w stylu boho?

Pixabay/pexels.com

Life & Style
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesna panna młoda nie jest już przebraną w cekiny i sztywne gorsety lalką. Najmodniejsze stylizacje ślubne to proste, dziewczęce sukienki, klasycznie przyozdobione koronką, lub ciekawie udrapowanym materiałem. Zwiewne materiały podkreślają delikatną urodę, a prostota i minimalizm nadają klasycznej elegancji.

Jak znaleźć idealną suknię ślubną?

Suknia ślubna w stylu boho sprawia, że przyszła żona wygląda jak rusałka. Podkreśla się jej niewinność i młodość. Projektanci w celu uzyskania takiego efektu sięgają do tradycyjnych hippisowskich dodatków, takich jak koronka, pióra i frędzle. Suknie mają różną długość, zarówno tradycyjnie sięgającą ziemi, jak i skróconą, bardziej swobodną. Ciekawym rozwiązaniem są poszerzone rękawy oraz rozcięcia, zarówno w spódnicy jak i przy dekolcie. 

Również użyte materiały nadają specjalnego charakteru stylizacji. Dzięki wykorzystaniu tiulu uzyskuje się objętość, ale także lekkość. Suknia ślubna z żorżety daje się pięknie drapować, stosuje się więc ją aby podkreślić talię, lub w połączeniu z koronką, w celu uzyskania kontrastu. Coraz częściej tkanina ta wypiera tradycyjny muślin, który jest z reguły drogi, czy atłas, ze względu na niemodny już połysk. 

Dodatki nadają charakter

Stylizacje boho wymagają odpowiedniego uzupełnienia. Biżuteria ślubna, która będzie do nich idealnie pasować to kolczyki czy naszyjniki z mocnym akcentem. Cenione są kolorowe kamienie, w oprawie ze srebra lub złota, koniecznie z motywem zaczerpniętym z orientu lub folkloru. Odważne panny młode mogą też zdecydować się na rzemieślnicze dodatki wykonane z drewna, skóry, lub zamszu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*