Sposoby na szybkie utrwalenie fryzury

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowe, dobrze ułożone włosy to kluczowy element wyglądu. Jednak nie tylko one przesądzają o sukcesie. Ważne jest również odpowiednie utrwalenie fryzury, tak aby przetrwała wielogodzinne przyjęcie lub długi dzień w pracy. Istnieją szybkie sposoby na to, aby zachować świeżość uczesania przez długi czas.

Trwałe uczesanie – metody domowe czy profesjonalne?

Istnieje kilka domowych sposobów, przy pomocy których można samodzielnie utrwalić fryzurę. Posłuży do tego mieszanka wody, soku z cytryny i miodu, a także wymieszane łyżką, nieubite białko. Inną metodą jest stosowanie żelu lnianego własnej roboty, tworzonego przy użyciu gotowanych nasion lnu. 

To sposoby naturalne, przyjazne środowisku, ale pewnym minusem może być zapach i konieczność przyrządzania na bieżąco – są one mniej trwałe niż profesjonalne kosmetyki. Na szczęście istnieje wiele fachowych rozwiązań, które nie tylko nie niszczą włosów, ale je odżywiają i wzmacniają – są to wysokiej jakości pianki, gumy do włosów, specjalne żele oraz lakiery.

Dobry lakier nie musi obciążać włosów

Stosowanie lakieru nie musi dawać nieprzyjemnego efektu ciężkości, jeśli tylko wybierzemy lakier do lekkiego utrwalania dostępny na https://beabeleza.pl/8173-lakiery-do-lekkiego-utrwalenia. Ten rodzaj utrwalacza możemy stosować zarówno do prostych, gładkich fryzur, jak i uczesań wyjściowych – loków, upięć i innych stylizacji. Sprawia on, że włosy się nie sklejają, opóźnia przetłuszczanie i chroni fryzurę przed wiatrem i wilgocią. Dobrym rozwiązaniem jest też lakier do włosów bez gazu, idealny na podróż, który również utrwala uczesanie, jednocześnie dbając o kondycję włosów. Dzięki stosowaniu lakierów do lekkiego utrwalania włosy wyglądają naturalnie, a my możemy cieszyć się trwałą fryzurą przez wiele godzin.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*