Trendy w urządzaniu kuchni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesna kuchnia ma być miejscem urządzonym ergonomicznie oraz estetycznie. Bez znaczenia czy wybierze się styl minimalistyczny, a może cieplejszą w odbiorze klasykę bądź rustykalizm, warto dbać o szczegóły. I zapewnić we wnętrzu sporo wolnej przestrzeni.

Barek lub kuchenna wyspa

Kuchnia połączona z salonem lub jadalnią to popularne obecnie rozwiązanie. Poszczególne z tych pomieszczeń oddziela się raczej symbolicznie barkiem, do którego warto dostawić krzesła hokery nowoczesne. Dzięki nim zyska się miejsce do spożywania posiłków, co bywa przydatne zwłaszcza w małych mieszkaniach czy loftach. Inne krzesła warte uwagi można sprawdzić na https://meblo-strefa.pl/.

W nieco większych kuchniach pojawia się na ogół kuchenna wyspa. Ona także sprawdzi się jako umowna granica pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Jeżeli będzie to miejsce przygotowywania posiłków, można umieścić w niej zlew. W wystrój nowoczesnej kuchni korzystnie wpisuje się zlewozmywak wpuszczany w blat.

Kolory modnej kuchni

Współcześnie kuchnie urządzane są raczej w stonowanych kolorach, do których należą zestawienia bieli, szarości, piaskowego brązu czy czerni. Krzykliwe barwy pojawiają się natomiast w postaci dodatków, począwszy od małych akcesoriów kuchennych, aż po krzesła czy ścianę pomalowaną wyrazistą farbą. Meble mają błyszczącą powierzchnię, sporo uwagi poświęca się również wysokiej jakości blatom.

Aranżujący widzą w tym elemencie kuchennego wyposażenia inwestycję na wiele lat. A zatem nie oszczędzają i wieńczą dolne szafki materiałem wytrzymałym i estetycznym. Kolor blatu powinien się różnić od barwy mebli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*