Trener osobisty – czy trudno jest nim zostać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stanie się trenerem personalnym nie jest trudnym zadaniem, o ile kochasz sport, wiesz, jak uprawiać go zdrowo, oraz posiadasz niemałe z nim doświadczenie. Ponadto musisz mieć dobrą wiedzę na temat fitnessu i zdrowego żywienia oraz tego, jak bezpiecznie i prawidłowo instruować innych ćwiczących.

Pasja do sportu

Trener osobisty poznań to zajęcie, które wymaga pasji, zaangażowania i dużego nakładu ciężkiej pracy nad sobą samym. Jeśli szukasz kariery jako trener osobisty poznań, powyższe elementy muszą Cię charakteryzować. To jednak nie wszystko: powinieneś być również przygotowany na wyzwania i obowiązki, które wiążą się z tą pracą.

Podczas gdy bycie trenerem osobistym może być niezwykle satysfakcjonujące, jest to również trudny zawód do wykonywania, ponieważ jest w nim silna konkurencja. Inni, nawet bardziej doświadczeni trenerzy, posiadają już swoich stałych i zaznajomionych podopiecznych. W rzeczywistości często jest więcej podaży niż popytu, gdyż wiele osób preferuje ćwiczyć samodzielnie, lub nie ma czasu na prywatne sesje treningowe!

Jeśli to Cię nie zniechęca, będziesz musiał ukończyć akredytowany kurs i zdobyć doświadczenie poprzez staż lub wolontariat. Dobry trener osobisty poznań ma dorobek, którym jest w stanie się pochwalić, a jego zdobycie nie jest niestety prostym zadaniem.

Z początku wygląda to pięknie…

Wiele osób uważa, że zostanie trenerem personalnym to prosty proces. Krąży przekonanie, że zwykły program certyfikatów i egzamin, to furtka do kariery.

Rzeczywistość jest taka, że wymaga to lat szkoleń i doświadczenia, nim staniemy się certyfikowanym trenerem osobistym. Co więcej, wiele osób nawet nie przechodzi przez cały program szkoleniowy, gdyż jest on prawdziwym egzaminem sprawności fizycznej i wiedzy, który weryfikuje, kto naprawdę nadaje się do tego zawodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*