Budujesz dom? Jak go zabezpieczyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedno ze staropolskich przysłów mówi, że dobry gospodarz najpierw dba o ogrodzenie. I chociaż dzisiaj, budując własny dom, nie myślimy o nim jak o gospodarstwie, w kontekście uprawy pola, ani hodowli zwierząt, to dbałość o odpowiednie ogrodzenie, bramę i zabezpieczenie garażu jest wciąż kluczowe. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – chronimy to, co jest dla nas ważne i co zapewnia bezpieczeństwo zarówno nam, jak i naszej rodzinie. Każdy, kto buduje nowy dom, w pierwszej kolejności planuje odpowiednie ogrodzenie działki, a następnie zabezpiecza miejsca, takie jak garaż, gdzie zazwyczaj trzymane są zarówno narzędzia budowlane, jak i samochód. Bez tego ostatniego trudno jest sobie dzisiaj wyobrazić sprawne funkcjonowanie.

Jak zabezpieczyć garaż na placu budowy?

Zabezpieczenie pomieszczenia przeznaczonego na samochód, czy też na składowanie materiałów budowlanych jest stosunkowo proste. Wystarczy zadbać o odpowiednią bramę, zabezpieczenie ewentualnych okien i odpowiedni system zamykania. Przy garażach wolnostojących przyda się system bram garażowych, które będą zamykane ręcznie albo automatycznie – tu wybór zależy od zasobności naszego portfela.

Dobrym pomysłem może być również funkcjonalna brama garażowa segmentowa. Taka brama, dzięki charakterystycznemu sposobowi otwierania (otwiera się pionowo do góry i pozostaje ukryta pod stropem), nie zajmuje praktycznie miejsca wewnątrz pomieszczenia, dzięki czemu w środku pomieści się zdecydowanie więcej. Bramy typu segmentowego nie da się też ręcznie otworzyć (brak klamek i zamków), co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*