Typy żurawi, które można wynająć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dźwig, nazywany też żurawiem, to jedna z największych maszyn budowlanych. Wykorzystuje się je do wykonywania wielu prac budowlanych oraz remontowych. Są niezbędne do transportowania na duże wysokości materiałów budowlanych i innych sprzętów. Duża popularnością cieszą wypożyczalnie, które udostępniają swoim klientom różnego rodzaju dźwigi.

Rodzaje dźwigów używane w budownictwie

Na rynku istnieje kilka rodzajów dźwigów. Najpopularniejszym są tradycyjne dźwigi wieżowe. Składają się one z wieży zbudowanej z kratownicy, długiego ramienia z hakiem, za pomocą którego można transportować towary. Na szczycie wieży znajduje się kabina operatora, z której odbywa się sterowanie tą maszyną. Cała wieża mocowana jest do podłoża, co zabezpiecza żurawia przed upadkiem. Cała konstrukcja jest więc nieruchoma, a porusza się tylko jego ramię. Rozstawienie go jest bardzo czasochłonne, ale za jego pomocą można transportować bardzo duże ciężary. W całej Polsce istnieje wiele firm oferujących wynajem żurawi teleskopowych Szczecin jest jednym z miast, w którym można taką znaleźć.

Innym rodzajem dźwigu, który można wypożyczyć jest żuraw samojezdny. W tym przypadku ramię teleskopowe osadzone jest na podwoziu samochodu. Dzięki temu może on bez problemu przemieszczać się z miejsca na miejsce. Ich mobilność pozwala na pracę w kilku miejscach jednocześnie. Nie wymagają rozstawiania całej konstrukcji, ale ich wadą jest to, że mają zdecydowanie mniejszy udźwig, niż żurawie wieżowe. Nowoczesnym rodzajem są mini dźwigi mobilne. Używa się ich w trudno dostępnych miejscach, a nawet w pomieszczeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*