Z pomocy jakich lekarzy będzie wskazane korzystać w podeszłym wieku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Główną przyczyną zgonów osób starszych w naszym kraju są choroby układu sercowo-naczyniowego oraz nowotwory. Jeśli chodzi o inne dolegliwości, z którymi zgłaszają się seniorzy, to należy wymienić przede wszystkim różnego rodzaju bóle kostno-stawowe. Zatem, którzy spośród lekarzy specjalistów są dla osób starszych najważniejsi? Czym powinno się kierować wybierając klinikę medyczną dla seniora?

Medycyna interdyscyplinarna – problem wielochorobowości u pacjentów w wieku podeszłym

Kardiolog Warszawa – to właśnie tego specjalisty poszukuje wiele starszych osób mieszkających w stolicy, które borykają się z nadciśnieniem tętniczym, bólami w klatce piersiowej, szybkim męczeniem, czy też uczuciem duszności. Oczywiście, w pewnym stopniu kardiologa może zastąpić lekarz internista lub rodzinny. Niemniej jednak wiele procedur diagnostycznych i terapeutycznych jest zarezerwowane wyłącznie dla specjalistów zajmujących się chorobami układu sercowo-naczyniowego (na przykład koronarografia może być wykonana wyłącznie przez kardiologa).

Jeśli chodzi o inne schorzenia, które często dotykają seniorów, to należy wymienić bóle kostno-stawowe oraz wszelkiego rodzaju urazy prowadzące do złamań. Ich leczeniem zachowawczym oraz często również zabiegowym zajmują się w głównej mierze ortopedzi (część schorzeń stawów diagnozują również reumatolodzy). Jaki jest dokładnie zakres świadczonych przez nich usług. Więcej informacji na ten temat można uzyskać między innymi na stronie internetowej https://www.cmmedicum.com/ortopedia-doroslych%e2%80%8b/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*