Zdjęcie nagrobne na pomnik – o czym musisz pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagrobki to wieloletnia tradycja w świecie śmierci. Od wieków ludzie wpisują nazwiska swoich bliskich na kamiennych pomnikach. Te kamienie mają być trwałe, więc ważne jest, abyś zadbał o to podczas projektowania nagrobka.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać odpowiednie zdjęcie na nagrobek. Fotografia powinna być w wysokiej rozdzielczości i wyraźna, bez odblasków i cieni. Jeśli to możliwe, unikaj używania obrazu, który jest zbyt duży lub zbyt mały i upewnij się, że nie ma przeszkód między widzem a nagrobkiem.

O czym trzeba pamiętać?

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze zdjęcia, jest rozmiar nagrobka. Tworząc pomnik warto pamiętać, że takie zdjęcia powinny być na tyle duże, aby po powiększeniu lub wydrukowaniu nie wyglądały na rozmazane. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdjęcie, które zostało wykonane na aparacie o wysokiej rozdzielczości z szerokokątnym obiektywem.

Warto wziąć również pod uwagę materiał z którego będzie wykonane. Najpopularniejszymi materiałami na nagrobki są granit i marmur. Możesz też użyć fotoceramiki lub fotoporcelany ze strony https://opal.lublin.pl/pl/zdjecia-na-porcelanie.

Niektórzy wolą robić zdjęcia w czerni i bieli, ponieważ uważają, że taka kolorystyka lepiej pasuje do atmosfery śmierci i żałoby, podczas której powstają takie zdjęcia. Inni wolą jasne kolory, które sprawiają, że mimo smutnej tematyki zdjęcie jest bardziej radosne i żywe. Jeśli zamierzasz stworzyć nietypowe zdjęcie nekrologowe to postaraj się przemyśleć jak to się sprawdzi w praktyce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*