Bezpieczne i wytrzymałe drzwi wejściowe

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi wejściowe to nie tylko wizytówka danego domu, ale również bariera uniemożliwiająca włamanie do jego wnętrza. Warto wybierać drzwi zewnętrzne wyposażone w specjalne formy zabezpieczeń oraz utrudniające sforsowanie. Poniżej przybliżamy temat wyboru drzwi oraz podpowiadamy jakie ich rodzaje znajdziesz w sklepach oraz które warto zamontować w swoim domu, by był maksymalnie bezpieczny.

Materiał na drzwi wejściowe 

Podstawową sprawą jest wybór materiału, z którego drzwi wykonano. Najczęściej wybór pada na drzwi stalowe, drewniane PCV oraz aluminiowe. Oczywiście drzwi wejściowe powinny być mocne oraz wytrzymałe, szczególnie w odniesieniu do naciskających sił fizycznych. Dlatego warto zrezygnować z drzwi PCV i przejść od razu do pozostałych typów. 

Drzwi drewniane zawierają w swoim wnętrzu solidne płaty blachy, które będą zwiększać ich wytrzymałość. Będą trudne do sforsowania nawet w przypadku intruza wyposażonego w specjalny sprzęt. Drzwi drewniane mają przy tym wysoce estetyczne wykończenia, co z pewnością zadowoli również Twój gust estetyczny. 

Drzwi aluminiowe posiadają ramę oraz ościeżnicę wykonaną z aluminiowych profili. W ich wnętrzu znajdują się materiały izolujące, które będą zatrzymywać ciepło oraz hałas. Dużą zaletą drzwi aluminiowych jest odporność na odkształcenia. Drzwi aluminiowe zyskują na popularności z każdym rokiem i obecnie oferuje je niemal każdy sklep budowlany.

Drzwi stalowe są wykonane z różnych gatunków stopów. Dzięki specjalnie skonstruowanym profilom zapewniają optymalną wytrzymałość. Solidne są także zawiasy oraz okucia w drzwiach metalowych, co stanowi dodatkową barierę utrudniającą ich sforsowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*