Co zrobić by nie śpiewać przez nos?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śpiewanie przez nos, znane również jako ton nosowy, jest częstym problemem, z którym boryka się wielu śpiewaków. Może to wpłynąć na twój głos i sprawić, że będziesz brzmiał zupełnie inaczej niż byś chciał. Jeśli szukasz, aby śpiewać bez tonu nosowego, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc zapobiec temu.

Rozluźnij swoje gardło

Pierwszym krokiem do uniknięcia śpiewania przez nos jest rozluźnienie gardła, co oznacza, że nie myślisz o tym, co robisz w gardle, kiedy śpiewasz. Im bardziej jesteś zrelaksowany, tym mniej prawdopodobne będzie, że będziesz śpiewał przez nos.

Śpiewaj przez usta

Śpiewanie przez usta zamiast przez nos pomoże utrzymać dźwięk wychodzący z ust i z nosa w tym samym czasie. Jeśli wyjdzie z nosa, po prostu spróbuj jeszcze raz, aż wyjdzie poprawnie! Pamiętajcie, że nie jest to łatwa rzecz do zrobienia. Wymaga praktyki, ale jest możliwe! Na przykład, gdy starasz się uniknąć śpiewania przez nos, spróbuj powiedzieć słowa „Chcę się poruszać”, a następnie pozwól, aby dźwięk wyszedł z ust zamiast z nosa. Jeśli chcesz zasięgnąć profesjonalnej pomocy sprawdź stronę https://szkolamusicalowa-amt.pl/plan-zajec/wokal/.

Trzymanie powietrza w płucach

Nie trzymaj nadmiaru powietrza w płucach podczas oddychania (nazywa się to „wspomaganiem oddechu”). Jeśli trzymasz zbyt dużo powietrza w płucach, będzie ono naciskać na struny głosowe i sprawi, że będą one wibrować inaczej niż normalnie – co doprowadzi do tego, że zamiast ładnych, pełnych tonów z głębi duszy, pojawią się dźwięki z nosa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*