Jak modnie wyposażyć kuchnię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rola, jaka pełniona jest przez kuchnię zmienia się z dekady na dekadę – miejsce początkowo postrzegane jako istotne jedynie podczas przygotowywania posiłków stało się sercem domu, które jednoczy rodzinę przy stole. Można zatem dojść do wniosku, iż jej wyposażenie jest kluczowe dla komfortu domowników, którzy spędzają w niej czas. 

Renesans czerni, matu i ciemnego drewna

Choć styl skandynawski – charakteryzujący się bielą i prostolinijnością; przepełniony rustykalnymi elementami – zdaje się być uniwersalny, to swoje odrodzenie przeżywają dziś kuchnie w ciemnych odcieniach, które sprawiają, że te skandynawskie, dla niektórych z nas, odchodzą w zapomnienie. Coraz rzadziej wybierane są również, popularne do tej pory, wyraziste kolory. Czerń matowych blatów, w połączeniu z którymi idealnie prezentują się masywne stoły drewniane i pozłacane elementy wykończeniowe z domieszką zielonej roślinności jest tym, co oferują nam dziś projektanci stawiający na elegancję i nowoczesność. Tak skomponowana kuchnia pozostanie z nami na lata, gwarantując nam, dzięki swej kolorystyce i stylowi glamour, ponadczasowość.  

Przyjazność otwartej przestrzeni 

Coraz bardziej charakterystycznym elementem nowoczesności wykorzystywanym przez architektów jest otwartość przestrzeni domu. Współczesna kuchnia nie jest miejscem oddzielonym od salonu, lecz ściśle z nim powiązanym, co przyczynia się do postrzegania jej jako większej, cieplejszej oraz bardziej intymnej.

Ważnym jest więc odpowiednie skomponowanie ze sobą tych pomieszczeń za pomocą współgrającego wystroju. Najczęstszym sposobem na stworzenie tak dopasowanej aranżacji wnętrza jest kreowanie przestrzeni, w której elegancki salon łączony jest z nowoczesną i elegancką kuchnią za pomocą jadalni. To zadanie staje się coraz trudniejsze, ponieważ, modne do tej pory wyspy kuchenne odchodzą na dalszy plan i nie królują wśród najnowszych trendów. Istotnym jest zatem zadbanie o to, by modernistyczne i jednocześnie klasyczne, drewniane stoły jadalniane oraz odpowiednio dobrane do nich krzesła kuchenne łączyły styl, w jakim urządzona jest kuchnia oraz salon, tworząc jednolitą całość. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*