Jak skompletować piękną zastawę stołową?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy wspominamy domy naszych mam i babć jednym z ważniejszych elementów naszych wspomnień są posiłki. Każda szanująca się gospodyni posiadała zastawę stołową, która była wyciągana z kredensu tylko na specjalne okazje. Często takie naczynia były przekazywane z pokolenia na pokolenie a ich wygląd wiązał się z lokalnymi tradycjami. Dziś mało kto posiada kredens a do naczyń również mniej się przywiązujemy. W doborze zastawy ważniejsza od tradycji jest aktualnie panująca moda. 

Komplet? Niekoniecznie

Jeszcze kilka lat temu oczywiste było, że jeśli zapraszamy gości każdy powinien otrzymać taki sam talerz czy miskę. Dziś nie jest to już tak oczywiste. Bardzo popularne stało się dobieranie różnych elementów zastawy pochodzących z zupełnie innych linii. Można mieszać zarówno wzory np. na talerzach jak i serwować posiłki na naczyniach pochodzących z kilku różnych kompletów. Ważniejsza od powtarzalności stała się funkcjonalność i ciekawy design. Możemy bawić się wzorami i kolorami. Jeśli posiłek nie ma bardzo formalnego charakteru taka różnorodność może stać się świetną zabawą.

Zamiast naczyń w identyczny deseń wystarczy kupić talerze w jednym kolorze, półmiski w innym a małe talerzyki w kolejnym. W ten sposób dodatkowo podkreślimy kolejny etap spotkania. Jest to również ciekawy sposób, żeby dodatkowo urozmaicić posiłki naszych pociech. Porcelana dla dzieci cieszy się coraz większa popularnością. Ciekawy talerzyk nie tylko przyciągnie uwagę do posiłku, ale również spowoduje, że zostanie on zjedzony z większym apetytem. Warto, więc pomyśleć nad zakupem ładnie zdobionych talerzy kubków czy miseczek. Ten prosty zabieg może zachęcić nasze dziecko do jedzenia. 

Naturalne materiały zawsze w modzie

Wyjątkowa zastawa sprawia, że również dorośli z większą przyjemnością siadają do posiłku. Porcelana jest ponad czasowa. Niezależnie od panującej mody prezentuje się elegancko. Niestety jest również bardzo delikatne. Jej ciekawą alternatywą mogą być naczynia wykonane z kamionki. Ich szeroki wybór można znaleźć na https://www.homepalace.pl/pl/c/Naczynia-z-kamionki/136. Kamionka to trwały materiał, z którego robione są zarówno kubki miski i miseczki, ale również patery czy naczynia do zapiekania i serwowania potraw. Jest ona wytrzymała zarówno na wysoką temperaturę jak i na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu wszystkie naczynia będą służyć nam przez długie lata. Projektanci dbają również, żeby każde takie naczynie odznaczało się wyjątkowym kształtem i barwą a równocześnie było w pełni funkcjonalne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*