Jak skutecznie nauczyć się francuskiego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Język francuski tylko z pozoru może wydawać się trudnym. W rzeczywistości do bardzo wdzięczna do nauki, melodyjna mowa. Gdy opanujemy podstawowe zasady, jakie rządzą jego gramatyką – będzie nam już zdecydowanie łatwiej czynić dalsze postępy. Podstawy możemy łatwo przyswoić, zapisując się na kursy języka francuskiego w Poznaniu. Podczas takich zajęć wykwalifikowani nauczyciele przekażą nam swoją wiedzę.

Zostaniemy zakwalifikowani według poziomu naszych dotychczasowych umiejętności. Jeśli zatem wcześniej nie mieliśmy do czynienia z francuskim – nic straconego, bo na takim kursie nauczymy się go od początku. Taki kurs organizuje np. http://sj.amu.edu.pl/.

By jednak nauka była skuteczniejsza, warto też dodatkowo edukować się w domu. Istnieją ciekawe metody na to, jak szybko nauczyć się języka. Jedną z nich jest opanowanie 1000 słów. Można je bez trudu znaleźć w Internecie, wpisując frazę „1000 słów francuski” w wyszukiwarkę. Nie przyswoimy ich oczywiście od razu – wymaga to czasu i codziennego powtarzania. Ważne, by robić to systematycznie.

Osłuchajmy się

Inną metodą jest oglądanie francuskojęzycznych seriali. Jest to przyjemny sposób, gdyż tamtejsza telewizja słynie z dobrych produkcji. Najlepiej ustawić sobie opcję bez lektora, a z napisami. Wtedy słowa same będą wchodzić nam do głowy. Mózg najszybciej uczy się przez osłuchanie. To najbardziej efektywna z metod. Jeśli jednak aktualnie nie mamy możliwości wybrania się do Francji – włączmy sobie internetowe radio, które jest całodobowo nadawane, lub wyszukajmy francuskojęzyczne video.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*