Jak wybrać projektor do firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając sprzęt do firmy, warto wybrać taki, który jest mobilny, niezawodny i łatwy w naprawie, w razie awarii. W przypadku projektorów, takimi parametrami mogą pochwalić się te, wyposażone w lampę ledową. Chociaż jest to technologia znana od lat, to dopiero niedawno udało się ją dostosować do potrzeb przeciętnego użytkownika, dzięki miniaturyzacji i zmniejszeniu kosztów produkcji. 

Ciche i mobilne

To co charakteryzuje projektory LED to przede wszystkim mniejszy rozmiar. Sama lampa jest znacząco mniejsza od klasycznej, ale przede wszystkim generuje mniej ciepła. Potrzebne jest więc mniejsze chłodzenie oraz radiatory. Przekłada się też to na znacznie mniejszy hałas. Nawet podczas wyświetlania obrazu o jasnych, dynamicznych kolorach, lampa LED nie zaczyna się grzać. Ma to dużą zaletę z punktu widzenia pracy biurowej. Projektor nie zagłusza osoby prezentującej, oraz nie nagrzewa pomieszczenia. 

Niezawodność 

Lampa LED potrzebuje znacznie mniejszego zasilania, niż klasyczne żarówka projektorowa. Jest dzięki temu mniej kosztowna. Największą jej zaletą jest jednak niezawodność. Producenci gwarantują między 20 a 35 tys. godzin pracy żarówki. Jednak znaleźć można egzemplarze, które nie ulegają awarii nawet po 50 tys. godzin pracy. Dodatkowo, klasyczna żarówka po przepracowaniu pewnej ilości godzin, zaczyna nieco przepalać kolory ciemne, oraz ma problemy z zachowaniem równego rozłożenia jasności. W przypadku projektorów LED taki problem nie występuje, a żywe i dynamiczne kolory są wyświetlane przez cały cykl życia produktu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*