Kilka ciekawostek o designie 2019 – trendy, style, rozwiązania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogromną uwagę zaczyna się ostatnio przykładać do wystroju wnętrz. Coraz większą popularność zyskują projektanci wnętrz oraz firmy produkujące meble na zamówienie – stworzone specjalnie z myślą o dopasowaniu się to jednego, konkretnego wnętrza. Działalność projektantów skupia się przy największych miastach Polski – jak Warszawa, Wrocław czy Kraków, regionem o największej konkurencji w tej kwestii jest Gdańsk, a jeśli chodzi o specjalnie projektowane meble Katowice

Nowoczesne pomysły

Razem ze wzrostem konkurencyjności branży, pojawiła się konieczność szukania coraz to nowszych i bardziej interesujących rozwiązań. Najciekawsze, a zarazem najpopularniejsze elementy w roku 2019 to designerskie krzesła i abstrakcyjne obrazy na ścianach. Tworzenie wystroju już dawno wyłamało się ze sztywnych ram stylów tworzenia. Teraz o wiele bardziej przypomina to właśnie sztukę abstrakcyjną, gdzie tylko ktoś o niesamowicie wrażliwym poczuciu estetyki i zdolnościach improwizacji potrafi sprostać oczekiwaniom rynku. Daje to ogromne pole do popisu dla artystów.

Jeśli chodzi o koloryt modny w roku 2019 to są to kolory chłodne albo ciemne odcienie barw ciepłych. Niemalże całkowicie odeszły na bok wszelkie klasyczne wariacje wykorzystujące czerń i biel, a minimalizm powoli jest wypierany przez swobodne sposoby na aranżację przestrzeni. Wnętrze ma być przede wszystkim interesujące i estetyczne, i choć funkcjonalność jest równie ważna – nie dominuje ona jako główny cel podczas tworzenia projektu wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*