Minimalizm wnętrzarski a kwestia zasłon

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl minimalistyczny stał się prawdopodobnie tak bardzo popularny, gdyż z pozoru tego typu mieszkanie o wiele łatwiej urządzić. Czy tak jest w praktyce? Można się zastanawiać, czy w takim mieszkaniu będą wciąż pasować tradycyjne zasłony i firanki? Jeśli posiadamy wiele przedmiotów dekoracyjnych, gdzie je umieścić w minimalistycznej przestrzeni? W stylu minimalistycznym podstawą jest też zmniejszenie liczby używanych mebli, a to z kolei może powodować problem ze znalezieniem miejsca na schowanie rzeczy.

Nie jest zatem wcale prosto umeblować sobie mieszkanie na tą modłę. Pomóc nam może jednak dobra organizacja – zaplanowanie z odpowiednim wyprzedzeniem, co chcielibyśmy zmienić, jakie meble zastąpić minimalistycznymi odpowiednikami, czy też przemyśleć kwestię ozdób do aranżacji okna, które będą delikatne, a zarazem praktyczne.

Zrównoważona aranżacja wnętrza

Można powiedzieć, że każda aranżacja wnętrza, aby wyglądała ładnie, musi być zrównoważona w każdym elemencie. Wybierając styl minimalistyczny, powinniśmy stawiać na jakość, a nie ilość. Zamiast ogromnej szafy na ubrania lepiej kupić mniejszą, w której będziemy trzymać ograniczoną ilość ciuchów. Ze swoich zbiorów wyselekcjonujmy tylko te z materiałów wysokiej jakości lub takie, które naprawdę bardzo lubimy. Jeżeli jakieś ubrania są kiepskiej jakości albo nawet wyszły z mody, bądź są dla nas za małe, warto je po prostu oddać potrzebującym. Ograniczając ilość posiadanych rzeczy, łatwiej nam będzie je schować w mniejszych meblach.
Potrzebne jest też ograniczenie dodatków dekoracyjnych. Warto zostawić sobie ulubione zdjęcia w ramkach, ale pozbyć się wszystkich innych “kurzołapów”. Również aranżacja okna jest rodzajem dekoracji. Tutaj warto postawić na jasne firany o prostym kształcie, bez nadmiaru dekoracji i zasłony szare, albo w innym stonowanym kolorze. Proste zasłony i firany świetnie będą pasować do takiego wnętrza.

Jeśli potrzebujemy zasłon zewnętrznych na taras czy balkon, dobrze jest wybrać coś z oferty renomowanego sklepu: https://magdalena24.pl/zaslony/zewnetrzne. Cechują się one prostym wykończeniem oraz jednolitym kolorem. Nie są zbyt zdobne, a przy tym nie wyglądają na masywne, a więc z powodzeniem dopasują się do naszej wizji minimalistycznego mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*