Morskie akcenty w salonie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to jedno z tych pomieszczeń w domu, w których spędzamy najwięcej czasu. Dlatego warto zadbać o jego piękny wystrój. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się styl marynistyczny, który świetnie wkomponowuje się w domową atmosferę. Jak stworzyć go niewielkim kosztem, by nasz salon był nie tylko przytulny, ale przede wszystkim piękny. 

Drobne elementy, które zmieniają całą aranżację

Urządzając salon warto wybrać klasyczne kolory. Dzięki temu za każdym razem, gdy znudzi nam się obecny wystrój będziemy mogli zmieniać aranżację naszego salony przy pomocy dodatków. Białe ściany i klasyczne meble stanowią idealne tło do wielu stylizacji. Kiedy już zakończymy generalny remont wystarczy, że dodamy odpowiednie dodatki i mamy gotowy, zupełnie nowy styl. Jeśli chcemy, by nasz salon był urządzony w morskim stylu wystarczy w kilku miejscach rozłożyć muszle. Na ścianie warto zawiesić obrazki z motywami żeglarskimi, a w oknach zasłony wykonane z materiału ozdobionego kotwicami.

Część ozdób możemy wykonać samodzielnie. Będzie to okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Ozdoby w morskim stylu można wykonać z przywiezionych z wakacji muszelek. Przyda nam się również lina, którą za kilka złotych można kupić w sklepie budowlanym. Proste zawieszki będą piękną ozdobą naszego salonu. Bardziej ambitne osoby mogą wykonać większe aranżacje. Lina może posłużyć do odnowienia starego pufa, który w nowym wydaniu, będzie wyglądać jak drogi mebel prosto ze sklepu. Tylko od nas zależy jak wiele morskich akcentów pojawi się w naszym salonie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*