Na jakiej podstawie udzielany jest kredyt dla firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzięcie kredytu jest jednym z popularnych sposobów na pozyskanie dodatkowych środków. Na jego zaciągnięcie decydują się nie tylko osoby prywatne, lecz także firmy. Jak się okazuje, jest on przyznawany na nieco innych zasadach niż pozostałe rodzaje kredytów. Co warto wiedzieć na temat tego produktu bankowego? Kto może z niego skorzystać? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Kto może z niego skorzystać?

Kredyt na firmę jest to szczególna oferta bankowa, która przeznaczona jest wyłącznie dla przedsiębiorców. Oznacza to, że aby z niej skorzystać, należy posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą. W zależności od banku firma musi funkcjonować na rynku minimum 1-2 lata, choć znaleźć można oferty skierowane do firm z już 6-miesięcznym stażem. Podobnie jak w przypadku pozostałych, tak i przy kredycie dla firm konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej oraz dobrej historii dotychczasowych zobowiązań. Kolejny wymóg dotyczy zabezpieczenia finansowania. W przypadku ubiegania się o pożyczkę dla spółki z o.o. konieczne będzie uzyskanie zgody wszystkich członków zarządu.

Aby ubiegać się o kredyt dla firm, należy skompletować zestaw niezbędnych dokumentów. Przede wszystkim powinny one zawierać podstawowe informacje dotyczące przedsiębiorstwa. Obejmują one zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz o nadaniu numer NIP i REGON. Zaciągnięcie kredytu wiąże się także z mnóstwem dodatkowych formalności. Aby ułatwić to zadanie, warto zwrócić się do firm, które oferują pomoc w kredycie dla firm. Z odpowiednim wsparciem cały proces może przebiec szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*